تکنیکی برای مقابله با باج افزار ها که توسط شرکت PayPal ابداع شده بود، رسماً به نام این شرکت گواهی ثبت اختراع گرفت
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

تکنیکی برای مقابله با باج افزار ها که توسط شرکت PayPal ابداع شده بود، رسماً به نام این شرکت گواهی ثبت اختراع گرفت

صراف نگار پیپال

شرکت پِی پَل (PayPal) که یکی از بزرگترین شرکت های ارائه کننده خدمات پرداخت محسوب می شود، تکنیکی ابداع کرده که به کمک این تکنیک می توان، باج افزار هایی را که اطلاعات کاربران را رمز نگاری می کنند، کشف کرده و آثار سوء آنها را خنثی کرد.

باج افزار، در واقع به نوعی از بدافزارها اطلاق می شود که میتوانند فایل ها و اطلاعات موجود در سیستم یک کاربر را رمزگذاری کنند. بطوریکه آن اطلاعات برای کاربرِ قربانی بدون دراختیار داشتن کلید رمزگشایی، غیرقابل دسترسی باشند. پس از قفل شدن اطلاعات، کاربران با پیامی مواجه می شوند که در ازای کلید رمزگشای و امکان دسترسی دوباره به اطلاعاتشان، از آنها درخواست مبلغی پول می کند.

 

شرکت پِی پَل، تکنیک ابداعی خود برای مقابله با باج افزارها را، نخستین بار درسپتامبر ۲۰۱۶ معرفی کرد. این تکنیک، بالاخره روز سه شنبه گذشته از اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO)،  گواهی ثبت اختراع دریافت کرد.

این تکنیک با استفاده از ذخیره داده های موجود در سیستم فرد قربانی، ابتدا وجود باج افزار را تشخیص می دهد و بلافاصله از قفل شدن فایل های موجود در سیستم فرد قربانی توسط باج افزار جلوگیری می کند.

روش کار به این شکل است که، ابتدا یک کپی اولیه از محتوای اصلی، گرفته شده و در حافظه یک کامپیوتر ذخیره می شود. سپس کپی ثانویه ای ازهمان اطلاعات گرفته شده و این دو نسخه با همان مقایسه می شوند و اگر محتوای کپی دوم درمقایسه با کپی اول تغییر یافته باشد و یا محتوی تغییر یافته در حال رمزنگاری شدن باشد، این تکنیک از پاک شدن نسخه اصلی جلوگیری کرده و

با پیدا کردن باج افزار در کامپیوتر اثرات مخرب آنرا به حداقل رسانده یا در کل از بین می برد.

 

یکی از راه هایی که به مشتریان و صاحبان کسب وکارها کمک می کند که مانع از دست رفتن اطلاعاتشان شوند، تهیه بک آپ (نسخه پشتیبان) از اطلاعات است. البته ممکن است با وجود نسخه پشتیبان، باز هم اطلاعات از دست بروند چون برخی باج افزارها نسخه پشتیبان را نیز شناسایی کرده و رمزگذاری می کنند.

به گفته مسئولین پِی پَل “هرچه سریعتر کشف شدن باج افزار درسیستم افراد، باعث وارد شدن آسیب کمتری به اطلاعات کاربران می شود.”

همچنین، این شرکت در سال گذشته، درخواستِ صدور گواهی ثبتِ روشی را داده است که به افزایش سرعت پرداخت هایی که با  ارزهای رمزنگاری شده (ارزرمزها) انجام می شوند، کمک می کند. هدف این روش، کوتاه کردن زمان صرف شده برای رسیدن پول از مصرف کننده به فروشنده است.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

یک دیدگاه

درباره ما

در سکه و صراف نگار میتوانید با خیالی آسوده و به دور از استرس به مبادلات ارزی خود و همینطور خرید کالا و دریافت کارتهای بین المللی بپردازید. ما در سکه و صراف نگار این زمینه را برای شما محیا کرده ایم تا بتوانید از دو روش حضوری و اینترنتی فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

طراحی و گرافیک، طراحی سایت، طراحی بسته بندی

اولین چیزی که پس از انتخاب یک کالا در فروشگاه‌ ها به چشم می‌خورد طراحی بسته بندی آن کالا است؛ همانطور که می‌دانید طراحی محصول و نوع بسته بندی آن می تواند تاثیر شگرفی در میزان فروش کالاها داشته باشد…

برای انجام پروژه های طراحی خود با ما در ارتباط باشید

برای دریافت اخبار بیشتر، ایمیل خود را برای ما ارسال کنید.

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.