با قرار گرفتن دلار سنگاپور در بلاکچین این کشور به بهترین مکان برای پول های رمزنگاری شده در جهان تبدیل می شود
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

با قرار گرفتن دلار سنگاپور در بلاکچین این کشور به بهترین مکان برای پول های رمزنگاری شده در جهان تبدیل می شود

سنگاپور به طور گسترده ای در جهان به عنوان یکی از بهترین کشورها در زمینه پول های رمزنگاری شده شناخته می شود. این شهرت عمدتا به دلیل سیاست های پایدار، زیرساخت های قابل اتکاء و محیط کسب و کار مطلوب است.

بانک مرکزی سنگاپور کار با فناوری بلاکچین را آزمایش کرده و پروژه Ubin را اجرا کرده است. این پروژه پروژه ای مشترک بین کنسرسیومی متشکل از بانک ها و شرکت های فناور که برای استفاده از فناوری بلاکچین در پرداخت ها ، نقل و انتقالات بانکی و تسویه حساب ها طراحی شده است. درنهایت هدف این پروژه قرار دادن دلار سنگاپور در بلاکچین است. این کار برای تقویت وجهه کشور سنگاپور به عنوان یک قطب مالی پیشرو و یک کشور پیشگام و نوآور در فناوری های جدید سودمند است و به این ترتیب جدیت و تعهد دولت سنگاپور در استفاده از بلاکچین و تبدیل کردن سنگاپور به مکانی بهتر برای اجرا و توسعه چنین پروژه هایی را به سرمایه گذاران بومی و خارجی نشان می دهد.

 

مقررات مبارزه با پولشویی:

دولت سنگاپور، پتانسیل فناوری بلاکچین را به خوبی دریافته و لزوم تشویق و حمایت از نوآوری ها در این بخش را درک کرده است. با ابن حال گفته شده است که دولت مردان و قانون گذاران سنگاپور در اقدامات و سیاست گذاری هایشان در این بخش ، همچنان هوشیارانه و محتاطانه پیش می روند.

دولت سنگاپور، به عنوان اقدامی برای حفاظت از منافع عمومی ،همه ی واسطه های ارزهای مجازی ، مثل متصدیان و گردانندگان صرافی های مجازی (exchanges) را ملزم کرده است که مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را اجرا کنند. همچنین، باتوجه به محبوبیت ICO ها (مراکز مجازی عرضه اولیه پول های رمزنگاری شده) ، بانک مرکزی سنگاپور، یک راهنمای دقیق در مورد استفاده از قانون اوراق بهادار در رابطه با عرضه پول های دیجیتال و مسائل مربوط به آن صادر کرده است.

 

بخش خصوصی به پیش می رود:

موسسات مالی بزرگ نیز وقت و منابعشان صرف سرمایه گذاری بر روی نواوری ها در زمینه بلاکچین  میکنند، تا همچنان خود را در این حوزه که با تحولات بسیار سریعی همراه است، فعال نگه دارند. بانک های سنگاپور نظیر DBS ، UOB و OCBC در اجرای پروژه Ubin با استفاده از تکنولوژی بلاکچین توسعه یافته توسط R3 (یک پلتفرم منسجم که برمبنی سرویس ابری مایکروسافت توزیع شده است ) مشارکت کرده اند.

 

دانشگاه ها دوره های اموزشی بلاکچین را ارائه می کنند:

با توجه به چشم انداز آینده ی این فناوری ، دانشگاه های بومی ، به منظور توانمندسازی دانشجویان و علاقه مندان و دانش افزایی در این زمینه ، ارائه دوره های آموزشی آشنایی با بلاکچین را آغاز کرده اند. SMU (دانشگاه مدیریت سنگاپور) و SUSS (دانشگاه علوم اجتماعی سنگاپور) ، دو دانشگاهی هستند که دوره های کوتاه مدت آشنایی با بلاکچین را با تاکید بر امکانات ، احتمالات و کاربردهای فعلی این فناوری ارائه می کنند. جدا از این ، فارغ التحصیلان دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) با توجه به اجرای پروژه هایی مثل  Kyber Networkو Zilliqa  ، هم به خوبی از اکوسیستم حمایتی بهره مند می شوند و هم به متخصصان و مشاوران برای مشاوره عملیاتی دسترسی پیدا می کنند.

اگرچه دانشگاه ها ازمدت ها قبل ارائه دوره های آموزشی بلکچین را شورع کرده اند، اما هنوز شکاف عمیقی بین عرضه و تقاضا برای نیروی کار ماهر در بخش بلاکچین وجود دارد. همانند بیشتر اقتصاد های دیگر، در سنگاپور هم تقاضا برای توسعه دهندگان بلاکچین ، بسیار بیشتر ازعرضه است. اگر سنگاپور نتواند به زودی افراد با استعداد بیشتری را برای پاسخگویی به تقاضای نیروی کار پرورش دهد، ممکن است موقعیت خود را به عنوان یک کشور پیشرو در زمینه بلاکچین در مقابل سایر رقبای منطقه ای از دست دهد.

 

موارد استفاده از پرداخت:

به علاوه شمار روزافزونی از شرکت ها در حال به رسمیت شناختن پول های رمزنگاری شده به عنوان یکی از انواع پرداخت هستند و پول های دیجیتال را از مشتریان خود قبول می کنند. شرکت های شناخته شده ای مانند Aptoide (یکی از بزرگترین فروشگاه های نرم افزار در جهان) هم فعالیت ها و سرمایه گذاری هایی را در این زمینه با هدف بدست آوردن سود بیشتر جهت تامین سرمایه برای توسعه بخش های جدید کسب و کارشان در سنگاپور شروع کرده اند. با توجه به نیاز و تقاضا برای دریافت خدمات حقوقی برای تاسیس شرکت در این کشور، شرکت ها ی حقوقی مثل ( Dentons Rodyk)  و شرکت حقوقی (Wong Partnership) هم بخش های مخصوصی را برای ارائه مشاوره  و خدمات حقوقی در حوزه ی ICO ها و بلاکچین راه اندازی کره اند.

علی رغم شرایط مطلوب در سنگاپور، هنوز نارسایی هایی در سیستم اقتصادی این کشور وجود دارد که باید برطرف شوند. در اوایل ماه جاری شرکت Quoine ، که یک شرکت ارائه خدمات مالی بر روی بلاکچین در سنگاپور است، پس از این که حسابش در یک بانک سنگاپوری بسته شد، علام کرد که پرداخت ها به مشتریانش را از طریق شعبه اش در ژاپن انجام خواهد داد. Quoine تنها شرکتی نیست که این اتفاق برایش می افتد ، تا بحال ۱۰ شرکت ارائه خدمات مالی دیجیتال تحت تاثیر بسته شدن حسابشان در بانک های سنگاپوری ، دچار مشکل شده اند. بدون داشتن حساب بانکی شرکت هایی که با استفاده از بلاکچین خدمات مالی ارائه می کنند قادر به پرداخت مخارج و هزینه ها نیستند، بنابر این به شدت در انجام امور و عملیات روزمره خود دچار مشکل می شوند.

 

آموزش همگانی:

همه روزه ،افراد بیشتری از علاقه مندان به پول های رمزنگاری شده ، گروه های عمومی برای آشنا کردن همگان با این مباحث درشبکه های اجتماعی ایجاد می کنند. البته این گونه ابتکارات که صرفا با هدف اموزش مزایای بلاکچین درزمینه های مختلف ، به عموم مردم و کمک به  افراد تازه وارد و سرمایه گذاران مبتدی ایجاد شده اند را باید از موارد مشابهی که قصد تقلب و کلاهبرداری دارند متمایز دانست .

مقیاس تراکم ، شیوع و همه گیر شدن بلاکچین تقریبا در نوع خود بی سابقه است. و این مسئله می تواند فرصت ها و در عین حال تهدیدات زیادی را برای نقش آفرینان در صنعت و مشتریان آنها ایجاد کند. در این میان سنگاپور کشوری است که نشانه ای از سرکوب وجلوگیری از رشد این بخش در آن دیده نمی شود. بنابراین می تواند یک قطب جالب توجه ، برای اجرای پروژه های جهانی بلاکچین باشد. همینطور که شرکت ها و افراد بییشتری دسترسی فزاینده ای به این تکنولوژی پیدا می کنند. باید منتظر تاثیرات عمیق آن بر جامعه باشیم.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

درباره ما

در سکه و صراف نگار میتوانید با خیالی آسوده و به دور از استرس به مبادلات ارزی خود و همینطور خرید کالا و دریافت کارتهای بین المللی بپردازید. ما در سکه و صراف نگار این زمینه را برای شما محیا کرده ایم تا بتوانید از دو روش حضوری و اینترنتی فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

طراحی و گرافیک، طراحی سایت، طراحی بسته بندی

اولین چیزی که پس از انتخاب یک کالا در فروشگاه‌ ها به چشم می‌خورد طراحی بسته بندی آن کالا است؛ همانطور که می‌دانید طراحی محصول و نوع بسته بندی آن می تواند تاثیر شگرفی در میزان فروش کالاها داشته باشد…

برای انجام پروژه های طراحی خود با ما در ارتباط باشید

برای دریافت اخبار بیشتر، ایمیل خود را برای ما ارسال کنید.

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.