انتخاب اول میلیونرهای روسی برای مدیریت دارایی هایشان ذخیره پول نقد به دلار است
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

انتخاب اول میلیونرهای روسی برای مدیریت دارایی هایشان ذخیره پول نقد به دلار است

سه دهه پس از سقوط کمونیسم در روسیه، بیش از  ۱۶۰هزار میلیونر در این کشور زندگی می کنند. طبق تحقیقات شرکت Knight Frank LLP  این افراد ۲۶ درصد از دارایی هایشان را به صورت  نقد نگهداری می کنند و کشور روسیه از این حیث رتبه اول را در جهان دارد. این مقدار سه برابر ایالات متحده و دو برابر کل پولی است که اروپایی ها به صورت نقد نگه داری می کنند.

 

 

ثروتمندان روسی در مقایسه با دیگر کشورها، بالاترین میزان پول نقد را در سبد دارایی های خود دارند.

 

 

این رفتار محافظه کارانه روسها در طول چند دهه گذشته شکل گرفته است. دوران گذار این کشور از کمونیسم به کاپیتالیسم، دوران سختی برای مردم روسیه بود که با سلسله کاهش هایی در ارزش روبل همراه شد و آخرین بار در ۲۰۱۴ بود که ارزش روبل کاهش پیدا کرد.

اولگا رایکس از موسسان شرکت مشاوره مالی CONFIDERI میگوید: سطح اعتماد صاحبان سرمایه نسبت به سرمایه گذاری در بخش املاک و خرید اوراق بانکی پایین است و مردم به این نتیجه رسیده اند که در هر زمانی امکان ظهور بحران در اینگونه بازارها وجود دارد. او افزود: در روسیه شرایط به نحوی است که مردم برای هزینه های زندگی و یا افزایش سرمایه برای تقویت کسب وکارشان همیشه به پول نقد و دارایی های جاری نیاز دارند. بسیاری از سرمایه داران روس، دارایی هایشان را در حساب های جاری نگهداری می کنند. بخصوص در شرایط فعلی که نگرانی از کند شدن روند رشد اقتصادی جهانی وجود دارد. در طول دوسال گذشته بانک مرکزی ایالات متحده سیاست هایی اتخاذ کرده است که به موجب آنها به مشتریانی که دارایی هایشان را به صورت دلار سپرده گذاری کنند ۲.۸ درصد سود تضمینی تعلق می گیرد و این امر سبب افزایش میزان سپرده گذاری به صورت دلاری شده است.

 

از سال ۲۰۱۴ که ایالات متحده آمریکا اولین تحریم ها را به روسیه تحمیل کرد، ارزش روبل در مقابل دلار حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است. الکسی نوویکوف، از مدیران Knight Frank می گوید: دلار همواره به عنوان نوعی دارایی مطمئن درنظر گرفته می شود که می تواند امنیت سپرده گذاری را تضمین کند. ثروتمندان در روسیه بدنبال استفاده از ابزار های مالی مطمئن هستند و از ابزارهای پرریسک پرهیز دارند.اولِگ تسارکوف، مدیرعامل اجرایی گروه مشاوران Phoenix می گوید: سرمایه داران روس از سبدهای سرمایه گذاری پیچیده هراس دارند. البته به نظر می رسد تغییراتی در حال ایجاد است. بانک ها در حال افزایش تلاش ها برای بازاریابی خدمات خود هستند و نرخ سپرده گذاری ها شروع به کاهش کرده. طبق آمار شرکت تحقیقاتی Frank RG: در طول دوسال گذشته سهم انواع طرح های سرمایه گذاری (بجای سپرده گذاری) در سبد مشتریان ثروتمند بانک های محلی خصوصی در روسیه افزایش یافته و از ۱۵ درصد به ۲۰ درصد رسیده است.

اِوگنی سموسچکوویچ، رئیس بخش بازارهای روسیه و اروپای شرقی و مرکزی در شرکت Julius Baer Group Ltd. عنوان کرد: مشتریان بانک های روسی اکنون بیش از گذشته از طرح های سرمایه گذاری جایگزین سپرده گذاری استقبال می کنند و بتدریج در حال کاهش سهم پول نقد در سبد دارایی هایشان به میزان سالانه ۱ درصد هستند.با این حال، هنوز زود است که دوره محافظه کارگرایی ثروتمندان روسی در سرمایه گذاری و شیوه سنتی آنها برای مدیریت کسب و کارشان و ریسک گریزی آنها در مدیریت دارایی های شخصی شان را پایان یافته بدانیم.

آندری ایوانوف از مدیران سرمایه گذاری در Leon Family Office واقع در مسکو، که سرمایه ۴۵۰ میلیون دلاری را در این مجموعه مدیریت می کند، در این رابطه می گوید: کسب و کارها در روسیه به خودی خود پرریسک اند، و صاحبان آنها میل ندارند که سودشان از کسب و کارهای پرریسک خود را دوباره در یک سرمایه گذاری پرریسک قرار دهند. او اضافه کرد: برخی مشتریان ما در طول سال گذشته، سهم پول نقد در سبد سرمایه گذاری خود را حتی تا  ۳۰درصد افزایش داده اند.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

درباره ما

در سکه و صراف نگار میتوانید با خیالی آسوده و به دور از استرس به مبادلات ارزی خود و همینطور خرید کالا و دریافت کارتهای بین المللی بپردازید. ما در سکه و صراف نگار این زمینه را برای شما محیا کرده ایم تا بتوانید از دو روش حضوری و اینترنتی فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

طراحی و گرافیک، طراحی سایت، طراحی بسته بندی

اولین چیزی که پس از انتخاب یک کالا در فروشگاه‌ ها به چشم می‌خورد طراحی بسته بندی آن کالا است؛ همانطور که می‌دانید طراحی محصول و نوع بسته بندی آن می تواند تاثیر شگرفی در میزان فروش کالاها داشته باشد…

برای انجام پروژه های طراحی خود با ما در ارتباط باشید

برای دریافت اخبار بیشتر، ایمیل خود را برای ما ارسال کنید.

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.