اقبال سرمایه گذاران اروپایی به صندوق های قابل معامله در بورس
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اقبال سرمایه گذاران اروپایی به صندوق های قابل معامله در بورس

طبق گزارش گروه خدمات مالی Greenwich Associates : موسسات مالی اروپایی به سرمایه گذاری در ETFها گرایش پیدا کرده اند.

ETFها یا صندوق های قابل معامله در بورس، گونه ای از صندوق های سرمایه گذاری مشترک هستند که امکان پیروی از بازده یک شاخص معین را فراهم می آورند.

گروه خدمات مالی Greenwich تحلیلگر داده های مالی و ارائه کننده خدمات مالی است که از ۲۰۱۴ تاکنون به صورت سالانه گزارشی از وضعیت فعالیت موسسات مالی اروپا منتشر می کند. به گفته مسئولین این موسسه، این سطح از سرمایه گذاریِ سرمایه گذاران اروپایی درETFها از ۲۰۱۴ تاکنون بی سابقه بوده و میزان سرمایه گذاری در این صندوق ها در طول سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته. در این گزارش آمده است که ۱۲۷ موسسه سرمایه گذاری که مورد بررسی قرار گرفته اند، تا کنون ۱۵ درصد از کل دارایی خود را در ETFها سرمایه گذاری کرده اند.

موسسات سرمایه گذاری اروپایی به طور فزاینده ای سرمایه گذاری های خود در این صندوق ها را افزایش داده اند. به نظر می رسد آنها بدنبال دستیابی به سود بلند مدتی هستند که نقش استراتژیکی در سبد سرمایه گذاری های آنان ایفا کند.

گروه Greenwich در ادامه گزارش خود عنوان می کند که : در طول مدتی که این موسسه بررسی های سالانه خود را آغاز کرده ، برای نخستین بار مشاهده می شود که عمده سرمایه گذاران به جای سرمایه گذاری های کوتاه مدت ، به سرمایه گذاری های بلند مدت و استراتژیک روی آورده اند.

حدود ۶۰  درصد سرمایه گذاران بیشتر سرمایه خود را به ETF تخصیص داده اند و این صندوق ها را به عنوان هسته اصلی سبد سرمایه گذاری خود قرار داده اند. لازم به ذکر است که این آمار در سال ۲۰۱۷ میلادی ۴۷ درصد بوده است.

اندرو مک کالوم ، مدیر اجرایی گروه  Greenwich که مشاور مدیریت سرمایه گذاری در بازار جهانی است می گوید : نزدیک به ۴۰ درصد سرمایه گذارانِ موسساتی که در گزارش ما مورد بررسی قرار گرفتند ، ابراز تمایل کرده اند که سرمایه گذاری هایشان بر روی ETFها را در سال جاری بیشتر کنند.

سهم کل دارایی سهام داران در ETFها از۷.۶ درصد در سال ۲۰۱۶ تاکنون نزدیک به دو برابر شده و به ۱۵ درصد رسیده است.

در سال گذشته و در مقیاس جهانی ، ETF ها علی رغم وضعیت بی ثبات و شکننده بازارهای مالی، گردش مالی معادل۳۱۵.۸  میلیارد دلار داشته اند.

یک کارشناس مالی در گزارش گروه  Greenwich در این باره می گوید :دلیل گرایش سرمایه گذاران به ETFها این است که این صندوق ها ریسک عملیاتی کمتر را با قیمتی معقول ارائه می دهند.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

درباره ما

در سکه و صراف نگار میتوانید با خیالی آسوده و به دور از استرس به مبادلات ارزی خود و همینطور خرید کالا و دریافت کارتهای بین المللی بپردازید. ما در سکه و صراف نگار این زمینه را برای شما محیا کرده ایم تا بتوانید از دو روش حضوری و اینترنتی فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

طراحی و گرافیک، طراحی سایت، طراحی بسته بندی

اولین چیزی که پس از انتخاب یک کالا در فروشگاه‌ ها به چشم می‌خورد طراحی بسته بندی آن کالا است؛ همانطور که می‌دانید طراحی محصول و نوع بسته بندی آن می تواند تاثیر شگرفی در میزان فروش کالاها داشته باشد…

برای انجام پروژه های طراحی خود با ما در ارتباط باشید

برای دریافت اخبار بیشتر، ایمیل خود را برای ما ارسال کنید.

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.