Discover یا PayPal کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است؟
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

Discover یا PayPal کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است؟

امروزه، بدلیل اینکه بیشتر افراد درحال تغییر الگوی انجام عملیات های مالی خود از پرداخت نقدی به پرداخت دیجیتال هستند، حوزه ی خدمات مالی نیز دستخوش تغییرات جدی شده است.
البته هنوز بیشترین میزان پرداخت ها در جهان به صورت نقدی و یا با استفاده از چک انجام می شود که همین امر موقعیت خوبی برای شرکت هایی نظیر پِی پَل و دیسکاور فراهم آورده که این تراکنش های نقدی را به تراکنش های الکترونیک تبدیل کنند.

در ادامه این دو شرکت را با هم مقایسه خواهیم کرد، تا دریابیم کدامیک گزینه بهتری برای سرمایه گذاری در شرایط فعلی است؟

Paypal
سهام پی پل در سال ۲۰۱۵ سود قابل توجه ۱۸۹ درصدی را برای سهامدارانش به همراه داشت. استراتژی این شرکت مبنی بر همکاری با بزرگترین بانک ها و موسسات ارائه کننده کارت های اعتباری بمنظور ارائه حق انتخاب بیشتر و خدمات بهتر به مشتریان، باعث رشد روزافزون این شرکت شده است.
عملکرد اخیر پی پل نیز نشان می دهد که این شرکت با ادامه تلاش ها در جهت استراژی خود، پیشرفت خوبی را تجربه می کند.
در سال گذشته این شرکت بیش از ۱۰ میلیارد تراکنش را پردازش کرده است. و ارزش مبلغ تراکنش های پردازش شده توسط این شرکت با ۲۶ درصد افزایش به رقم ۵۷۸میلیارد دلار رسید. موتور محرک چنین پیشرفتی، افزایش یافتن دو فاکتور مهم بوده است. اولی جذب مشتریان جدید که۳۱ درصد نسبت سال قبل افزایش داشته و دومین عامل مهم، افزایش ۹ درصدی مقدار تراکنش هر حساب بانکی است.

Discover
شرکت دیسکاور فایننشال، یک شرکت ارائه خدمات مالی است. می توان گفت این شرکت هم به عنوان یک بانک دیجیتال و هم به عنوان شرکت ارائه کننده خدمات پرداخت فعالیت می کند.
دیسکاور، بیشتر درآمدش را از راه بهره وام هایی که با کارت های اعتباری خود به مشتریان می دهد، کسب می کند.
به عنوان یک بانک دیجیتال، این شرکت بسیار سودآور است و بازگشت حقوق صاحبان سهام این شرکت در سال گذشته، معادل ۲۰ درصد بوده است.
چالش اصلی این شرکت در جذب مشتریانی است که به سمت کارت های اعتباری جدیدتر می روند. در چنین بازاری رقابت با غول هایی مثل مسترکارت ، ویزا و آمریکن اِکسپرس برای دیسکاور بسیار سخت خواهد بود. اگر تابحال با یکی از کارت های اعتباری شرکت دیسکاور خرید کرده و یا پرداخت انجام داشته باشید، احتمالا متوجه شده اید که این کارت به نسبت ویزا و مسترکارت، کمتر رایج است و فروشندگان نسبتا کمتری امکان دریافت وجه با این کارت را فراهم کرده اند. البته شرکت دیسکاور اخیرا در پی توسعه حوزه فعالیت خود بوده و به نظر می رسد تا حدودی تلاش های مسئولین این شرکت نتیجه بخش بوده، بطوریکه درحال حاضر به نسبت سال گذشته، استفاده از کارت های اعتباری دیسکاور، ۵ درصد افزایش یافته است.
ارزش سهام این شرکت نیز در۵ سال گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته است. اگرچه این میزان درمقایسه با ارزش شرکت های بزرگتری مثل ویزا و مستر کارت، کمتر است اما تقریبا مساوی با افزایش ارزش سهام شرکت آمریکن اِکسپرس می باشد.

کدام یک بهتر است؟
طبق گفته تحلیلگران بازار بورس، انتظار می رود که در ۵ سال آینده، هر دو شرکت پی پل و دیسکاور، در هرسال، معادل ۲۱ درصد رشد درآمد داشته باشند. بنابراین نسبت قیمت به درآمد (P/E) برای شرکت پی پل ۳۷ و برای دیسکاور ۸٫۶ خواهد بود. و این یعنی سهام پی پل به نسبت دیسکاور گرانتر به نظر می رسد. بنابراین در حال حاضر سهام دیسکاور گزینه بهتری برای خرید است. اما در نظر داشته باشید که دیسکاور، معادل ۹۰ میلیارد دلار وام به مشتریان خود پرداخت کرده و بازپرداخت این وام ها، ریسک بیشتری را به نسبت پی پل متوجه سهام دیسکاور می کند.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

درباره ما

در سکه و صراف نگار میتوانید با خیالی آسوده و به دور از استرس به مبادلات ارزی خود و همینطور خرید کالا و دریافت کارتهای بین المللی بپردازید. ما در سکه و صراف نگار این زمینه را برای شما محیا کرده ایم تا بتوانید از دو روش حضوری و اینترنتی فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

طراحی و گرافیک، طراحی سایت، طراحی بسته بندی

اولین چیزی که پس از انتخاب یک کالا در فروشگاه‌ ها به چشم می‌خورد طراحی بسته بندی آن کالا است؛ همانطور که می‌دانید طراحی محصول و نوع بسته بندی آن می تواند تاثیر شگرفی در میزان فروش کالاها داشته باشد…

برای انجام پروژه های طراحی خود با ما در ارتباط باشید

برای دریافت اخبار بیشتر، ایمیل خود را برای ما ارسال کنید.

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.