مقایسه مانی گرامی و وسترن یونیون
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

مقایسه مانی گرامی و وسترن یونیون

در دنیای امروز که همه جا پر از خودپرداز و کارتخوان است و بانک ها خدمات پرداخت خودکار ارائه می کنند، اپلیکیشن های همراه تنها با چند کلیک پرداخت وجه انجام می دهند، هنوز هم شرکت های ارائه کننده خدمات انتقال پول مثل مانی گرام و وسترن یونیون با قدرت فعالیت می کنند، ده ها هزار کارگزار دارند و در هر شهر و روستایی خدمات ارائه می کنند.

سرویس های انتقال پول می توانند شما را نجات دهند! چه آن وقتی که در ایستگاه اتوبوسی در جایی دورافتاده در کشوری خارجی گیر افتاده اید و پول نقدتان تمام شده یا آنرا گم کرده اید، و همسرتان از طریق چنین سرویس هایی برایتان پول می فرستد و چه در مواردی نه چندان بعید، مثل وقتی که می خواهید شهریه دانشگاه فرزندتان که خارج از کشور تحصیل می کند بپردازید باز هم مجبورید از چنین سرویس هایی استفاده کنید.
اینگونه شرکت ها، خدمات بانکی از قبیل نقل وانتقال پول، حواله ، پرداخت قبض و صورتحساب و…را برای کسانی که در ایالات متحده یا کانادا، حساب بانکی ندارند، ارائه می کنند. در سال های اخیر، بخش زیادی از مشتریان این شرکت ها را مهاجرانی تشکیل می دهند که برای خانواده های خود در وطنشان، پول می فرستند. هنوز در بسیاری کشورها این پول نقد است که حرف اول را می زند، و در برخی کشور های در حال توسعه، هنوز افراد زیادی حساب بانکی ندارند. از این رو شرکت هایی نظیر مانی گرام و وسترن یونیون در این کشورها مشتریان بی شمار دارند.

اما کدامیک بهتر است، مانی گرام یا وسترن یونیون؟

وسترن یونیون
وسترن یونیون نسبت به مانی گرام شرکت بزرگتری است که در سراسر جهان شهرت جهانی دارد، این شرکت در روزگاری در گذشته خدمات ارسال تلگراف را به صورت انحصاری ارائه می کرد، ولی با توقف استفاده از تلگراف، این شرکت، شروع به سرمایه گذاری در زمینه نقل و انتقال پول نمود و اکنون در بیش از ۵۰۰ هزار منطقه و ۲۰۰ کشور در سراسر جهان خدمات ارائه می کند. مشتریان این شرکت می توانند برای انتقال پول به صورت حضوری به دفاتر این شرکت مراجعه کرده و یا به صورت آنلاین و از طریق سایت این شرکت، مبلغ مورد نظرشان را منتقل کنند.
مقدار کارمزدی که این شرکت دریافت می کند در مواردی بسیار ناچیز و در مواردی نیز مبلغ قابل توجهی است، کم یا زیاد بودن این کارمزد به فاکتور ها مختلفی بستگی دارد. مثلا اینکه می خواهید انتقال پولتان چقدر سریع انجام شود، مبلغ به صورت نقد به گیرنده تحویل داده شود یا پرداخت اینترنتی به حساب او صورت گیرد، پول از چه منطقه ای ارسال شده و در چه منطقه ای دریافت خواهد شد و… تمامی این موارد و بسیاری فاکتور های دیگر در تعیین مبلغ کارمزد انتقال پول نقش دارند.
در پرداخت های بین المللی مسئله ی نرخ ارز نیز عنصر دیگری است که روی مبلغ کارمزد اثر می گذارد.
برای پرداخت های داخلی ، اگر فرستنده و گیرنده برای ارسال و دریافت پول، هردو حضورا به یکی از دفاتر وسترن یونیون مراجعه کنند، کارمزد آن ۵ دلار خواهد بود. اگر بخواهید پول از حساب بانکی تان برداشت شود، مبلغ به ۱۱ دلار افزایش پیدا می کند و اگر بخواهید با کارت اعتباری برداشت انجام دهید، کارمزد
آن ۴۹٫۹۹ دلار خواهد بود. ولی برای پرداخت های بانک به بانک، مبلغ کارمز تنها ۰٫۹۹ دلار است و ارسال پول از کارت اعتباری به حساب بانکی فرد گیرنده نیز ۲۰ دلار هزینه دارد.

کارمزد انتقال پول بین المللی در وسترن یونیون با توجه به کشور مورد نظر بسیار متفاوت است. برای مثال اگر بخواهید ۵۰۰ دلار را از آمریکا برای فردی در مکزیک بفرستید، کارمزد ارسال به صورت نقد ۵ دلار خواهد بود ولی اگر همین مبلغ را بخواهید به چین بفرستید، کارمزد آن از ۱۰ تا ۷۵ دلار متغیر خواهد بود.

مانی گرام
مانی گرام، بزرگترین رقیب وسترن یونیون محسوب می شود. کارمزد پرداخت های داخلی مانی گرام، اگرچه نزدیک به قیمت رقبایش است، ولی کمی گران تر به نظر می رسد.
کارمزد پرداخت داخلی از یک حساب بانکی آنلاین در مانی گرام، ۱۱ دلار است. کارمزد انتقال ۵۰ تا ۹۰۰ با کارت اعتباری در آمریکا ۴۹٫۹۹ دلار است ولی برای انتقال بیش از ۹۰۰ دلار، ۲ درصد مبلغ ارسالی به عنوان کارمزد، کسر می شود.
مانی گرام بیشتر شهرتش را بخاطر فعالیت در حوزه پرداخت های بین المللی بدست آورده است.این شرکت فقط در آفریقا، در ۲۵هزار منطقه، خدمات ارائه می کند. کارمزد ارسال ۵۰۰ دلار از آمریکا به مکزیک در مانی گرام ۹٫۹۹ دلار است و ارسال همین مبلغ به چین، شامل ۴۹٫۹۹ دلار کارمزد می شود.

متغیر های بسیار زیاد موثر بر مبلغ کارمزد، مقایسه دقیق قیمت ها و تشخیص ارزان ترین خدمات را بسیار سخت می کند. ولی در وبسایت هردو شرکت، بخشی تحت عنوان محاسبه گر کارمزد (Fee Calculator) وجود دارد که می توانید پیش از هر بار انتقال پول، برای مقایسه ارزان ترین کارمزد از آن استفاده کنید.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

درباره ما

در سکه و صراف نگار میتوانید با خیالی آسوده و به دور از استرس به مبادلات ارزی خود و همینطور خرید کالا و دریافت کارتهای بین المللی بپردازید. ما در سکه و صراف نگار این زمینه را برای شما محیا کرده ایم تا بتوانید از دو روش حضوری و اینترنتی فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

طراحی و گرافیک، طراحی سایت، طراحی بسته بندی

اولین چیزی که پس از انتخاب یک کالا در فروشگاه‌ ها به چشم می‌خورد طراحی بسته بندی آن کالا است؛ همانطور که می‌دانید طراحی محصول و نوع بسته بندی آن می تواند تاثیر شگرفی در میزان فروش کالاها داشته باشد…

برای انجام پروژه های طراحی خود با ما در ارتباط باشید

برای دریافت اخبار بیشتر، ایمیل خود را برای ما ارسال کنید.

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.