سرویس های جایگزین PayPal برای پرداخت آنلاین
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

سرویس های جایگزین PayPal برای پرداخت آنلاین

شرکت پی پَل که در ۱۹۹۸ پایه گذاری شد ، در طول دو دهه گذشته و به تدریج تبدیل به رایج ترین سیستم پرداخت آنلاین شده و بوسیله خدمات بسیاری که از طریق سیستم پرداخت خود ارائه می دهد ، موفق شده است که استفاده از پول کاغذی و چک را در میان مردم به حداقل برساند.

امروزه صدها میلیون حساب کاربری فعالِ پی پَل در سراسر جهان وجود دارد و بسیاری از کسب و کارها ، حتی کسب و کارهای خرد امکان استفاده از پی پَل را برای مشتریان خود فراهم کرده اند. با این وجود سیستم های جایگزین زیادی برای مشتریانی که بدنبال تجربه سیستم پرداخت جدیدی هستند ، وجود دارد. ما در اینجا قصد داریم مروری داشته باشیم بر بهترین سیستم های پرداخت آنلاین موجود.

پی پَل چیست؟
پیش از اینکه سیستم های جایگزین پی پَل را بررسی کنیم ، خوب است ابتدا خود پی پَل را بشناسیم و از نحوه کار آن آگاه شویم تا بتوانیم بهتر این سیستم را در مقایسه با سیستم های جایگزینش مورد ارزیابی قرار دهیم.
پی پَل مثل یک کیف پول دیجیتال عمل می کند. مثل یک کیف پول معمولی ، در استفاده از پی پَل می توانید اطلاعات کارت های اعتباری خود را در آن وارد کنید و با استفاده از آنها پرداخت هایتان را به صورت آنلاین انجام دهید و حتی میت وانید این اطلاعات را در پی پَل ذخیره کنید تا عملیات پرداخت سریع تر انجام گیرد.
امنیت ، سرعت انجام تراکنش و تخفیفات و پاداش هایی که پی پَل گهگاه به مشتریانش می دهد از جمله مهم ترین عوامل موفقیت و محبوبیت این سیستم پرداخت هستند.
در این میان ، امنیت پرداخت حائز اهمیت بسیاری است. شرکت پی پَل همواره تاکید داشته سیستم امنیتی قدرتمندی برای حفاظت از اطلاعات کاربران دارد و به صورت مداوم این سیستم را به روزتر و قوی تر می کند. و طبق اعلام این شرکت اگر از پی پَل به عنوان واسطه پرداخت برای خرید از هر سایت اینترنتی استفاده کنید ، حتی اگر اسم ، آدرس ، اطلاعات محل زندگی و کارت اعتباری خود را به صورت جداگانه به سایت پذیرنده بدهید ،
پی پَل امکان هر گونه سوء استفاده از اطلاعات شما را بشدت کاهش داده و تقریبا غیر ممکن می کند. همچنین پی پَل امکان پرداخت درون برنامه ای را نیز برای کاربرانش فراهم کرده است.

به علاوه با استفاده از پی پَل می توانید با افراد دیگر به تبادل پول بپردازید ، برای شخصی پول ارسال کنید و یا از او دریافت نمایید و یا به موسسات خیریه کمک مالی کنید. همچنین پی پَل امکانات متنوعی برای کسب و کارها ارائه می کند و عملا تجارت الکترونیک را برای صاحبان کسب وکارها آسان می کند. شما می توانید با راه اندازی سایت برای کسب و کار خود به سادگی از خدمات پرداخت و صدور صورت حساب پی پَل استفاده کنید. در حال حاضر استفاده از این خدمات پی پَل درمیان کسب و کارهای اینترنتی بسیار رایج است و این مسئله، خود دلیل دیگری است که داشتن یک حساب کاربری پی پَل را برای مشتریان، ارزشمند می سازد. براساس آمار وبسایت پی پَل، تاکنون ۱۹ میلیون نفر از صاحبان کسب و کارها از پی پَل برای توسعه کسبو کار خود استفاده می کنند.

جایگزین های پی پَل
چه به عنوان صاحب یک کسب وکار و چه به عنوان یک مشتری، اگر بدنبال جایگزینی برای پی پَل هستید تا با ان پرداخت هایتان را انجام دهید، مهم است که ابتدا خودتان بدانید که بدنبال چه ویژگی خاصی در سیستم جایگزین هستید. آیا بدنبال ساده تر شدن انجام عملیات پرداخت هستید؟ امنیت اطلاعات شخصی و اطلاعات حساب بانکی تان چقدر برایتان اهمیت دارد؟ آیا قصد دارید پرداخت یا دریافت وجه بین المللی انجام دهید؟ آیا میزان کارمزدی که سیستم از هر تراکنش کسر می کند و یا کسر هزینه ماهیانه برای استفاده از سیستم برایتان مهم است؟ توجه داشته باشید که ممکن است سیستم پرداختی که برای یک فروشنده پیتزا در تگزاس مناسب است، برای صاحب یک کسب وکار بین المللی در نیویورک مناسب نباشد!

در ادامه بهترین سیستم های پرداخت جایگزین پی پَل را بررسی می کنیم:

Skrill
اسکریل یک سیستم پرداخت امن و مشابه پی پَل است که در سراسر آمریکا واروپا فعال است. پس اگر در این کشورها هرگونه مراودات مالی انجام می دهد این سیستم مناسب شماست. در اسکریل بیشتر تمرکز روی امنیت پرداخت هاست. همچنین ساخت حساب کاربری و شروع استفاده از این پلتفرم برای کاربران بسیار آسان است. به طور کلی تفاوت زیادی بین پی پَل و اسکریل وجود ندارد. ولی میتوان گفت اسکریل برای کسانی که تجارت بین المللی انجام می دهند مناسب تر است.

Stripe
پدیدآورندگان استریپ ادعا می کنند که این سیستم “بهترین پلتفرم نرم افزاری برای کسب و کارهای اینترنتی” است. البته در عمل هم دلایل خوبی برای اثبات ادعای خود دارند. استریپ را می توان بهترین پردازنده آنلاین کارت های اعتباری دانست. در این زمینه استریپ با چند پلتفرم مختلف هماکری می کند. از جمله Shopify ، Wix و Weebly که این مسئله ، استریپ را به بهترین گزینه برای تجارت الکترونیک تبدیل می کند. لیفت ، گوگل و آمازون همگی برای بخشی از پرداخت های خود از استریپ استفاده می کنند. در نگاه اول استریپ ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد بخصوص برای کسانی که تجربه برنامه نویسی ندارند ، نحوه کار و طراحی این پلتفرم ممکن است کمی عجیب به نظر برسد و احتمالا کمی زمان می برد که بنوانند از همه امکاناتی که این سیستم ارائه می دهد ، استفاده کنند. اما به نظر ، صرف وقت برای یادگیری کار با این پلتفرم ارزشش را دارد چون استریپ در کسبو کارهای بیش از صد کشور جهان به عنوان پلتفرم پرداخت آنلاین استفاده می شود.
این نرم افزار گزینه ای تحت عنوان “پرداخت یکپارچه” نیز برای کسب و کارها ارائه می دهد که کارمز آن معادل ۲٫۹ درصد مبلغ به علاوه ۳۰ سِنت برای هربار شارژ موفق است. یکی دیگر از مزایای استریپ برای کسب وکار ها امکان “قیمت گذاری سفارشی” است. استریپ سیتمی برای دریافت پول از مشتریان برایتان فراهم می کند و از آن پس قیمت گذاری محصول شما با توجه به نحوه عملکرد آن سیستم دریافت و میزان دریافت هایتان انجام خواهد شد. به این طریق ، استریپ به کسب وکارهای خرد کمک می کند که پول بیشتری پس انداز کنند.
بنابراین اگر صاحب یک کسب و کار اینترنتی کوچک هستید، استریپ بهترین سیستم جایگزین برای پی پَل است که می توانید از آن استفاده کنید.

Square
اسکوئِر را می توان بهترین پردازنده موبایلی کارت های اعتباری برای کسب و کارهای کوچک دانست. سادگی استفاده از اسکوئر ، آنرا از دیگر جایگزین های پی پَل جدا متمایز می کند. کارمزدها و روش های قیمت گذاری در این سیستم شفاف بود و فهم شان برای همگان آسان است. به علاوه این سیستم با قراردادهای بلند مدت شما را محدود نمی کند و می توانید بلافاصله به استفاده خود از آن پایان دهید. اگر صاحب یک کسب و کار خرد هستید و همچنین بدنبال جایگزینی برای پی پَل هستید، می توانید روی اسکوئر حساب کنید. این سیستم می تواند عامل موفقیت کسب وکار شما باشد.
اسکوئر در کنار توجه به امنیت پرداخت ها هم برای مشتریان و هم برای کسب وکارها، امکان شخصی سازی را نیز برای صاحبان کسب وکارها فراهم می کند و این امکان را به شما می دهد که پیشنهاد ها و قابلیت های خاصی که می خواهید به مشتریانتان ارائه کنید را مطابق میل خود در این پلتفرم ایجاد کنید.

Venmo
برای پرداخت های فرد به فرد وِنمو انتخاب بهتری است. شاید این سیستم پرداخت چندان برای کسبو کارها مناسب به نظر نرسد، ولی اگر بدنبال راهی هستید که به سرعت مبلغی را برای فردی دیگر واریز کنید، وِنمو انتخاب بسیار خوبی است. البته کارمزد استفاده از وِنمو اندکی بیش از پلتفرم های دیگر پرداخت است ولی با توجه به عملکرد بهتر آن، ارزش کارمزد بیشتر را دارد. وِنمو به کاربرانش امکان می دهد در صورت نیاز، اطلاعات چندین حساب بانکی و کارت اعتباری را در آن ذخیره کنند. با استفاده از این پلتفرم می توانید به سرعت ، هر مبلغی را واریز یا دریافت کنید و یا پس از دریافت مبلغ آنرا به هر کدام از حساب هایتان که پیش تر در وِنمو ذخیره کرده اید ، انتقال دهید. همچنین می توانید مبلغی را به صورت درون برنامه ای ، در وِنمو ذخیره کنید تا برای پرداخت های بعدی تان از ان مبلغ استفاده کنید.

اپلیکیشن Cash که توسط اسکوئر طراحی شده نیز عملکردی مشابه وِنمو ارائه می دهد. با این تفاوت که Cash جزئیات و اطلاعات بیشتری از هر تراکنش را در اختیار کاربر قرار می دهد. همچنین، Zelle نام یکی دیگر از اپلیکیشن های مناسب برای پرداخت فرد به فرد است که مدتی است تعداد کاربرانش در حال افزایش است.

Payoneer
پایونیر گزینه خوبی برای انجام پرداخت های بین المللی است. این پلتفرم به شما امکان می دهد که به راحتی پرداخت هایتان را با ارزهای رایج کشورهای مختلف جهان انجام دهید و با مشتریان خارجی خود داد و ستد کنید. امکان استفاده از حساب های ارزی در این سیستم برای کشور های ایالات متحده، چین، بریتانیا، استرالیا ، ژاپن و اتحادیه اروپا فعال است.

به طور خاص برای فریلنسرها، پایونیر می تواند انتخاب مناسبی باشد. چون به آنها امکان می دهد با مشتریانی از سراسر جهان کار کنند و با استفاده ار حساب کاربری پایونیر خود، دستمزدشان را دریافت کنند. همچنین متقابلا برای شرکت هایی که بدنبال استخدام فریلنسرهای خارجی هستند نیز مناسب خواهد بود.

Shopify Payments
شاپیفای گزینه با کیفیت دیگری برای کسب و کارهای آنلاین است.
این سیستم به راحتی با فروشگاه آنلاین شما هماهنگ می شود و قابلیت های خوبی در زمینه تجارت الکترونیک دارد. این سیستم به شما اجازه می دهد بدون استفاده از سیستم های ارائه کننده پرداخت شخص ثالث، از مشتریانتان به صورت آنلاین هر مبلغی را دریافت کنید. و این امر فرآیند پرداخت و دریافت وجه را در مقایسه با نمونه های مشابه ساده تر می کند. راه اندازی شاپیفای برای یک فروشگاه اینترنتی نیز کار بسیار ساده ای است. در مجموع کارآیی کلیِ شاپیفای آنرا به جایگزین مناسبی برای پی پَل به خصوص برای فروشگاه های اینترنتی تبدیل کرده است.

گزینه های دیگر:

Google pay
گوگل پِی به کاربران اجازه می دهد چه در فروشگاه های مجازی و چه در فروشگاه های دنیای واقعی خرید انجام دهند. در سال گذاشته گوگل پِی امکان پرداخت فرد به فرد را نیز فراهم کرده است.

Amazon Pay
آمازون پِی برای مشتریان و کسب و کارهایی که مدام با آمازون سروکار دارند و از آن خرید انجام می دهد، بسیار مناسب است. طبق اعلام سایت آمازون، سرویس آمازون پِی به صورت خودکار برای کسانی که حساب کاربری امازون دارند فعال است و با استفاده از آن می توانند از آمازون یا سایت های دیگر خرید انجام دهند.

Apple Pay
اپل پِی برای کسانی که زیاد خرید اینترنتی انجام می دهند و تمایل به ساده تر کردن فرآیند خریدهایشان دارند مناسب است. این سرویس علاوه بر امکان پرداخت آنلاین و پرداخت درون برنامه ای ، امکان پرداخت فرد به فرد را نیز فراهم کرده است.

در بررسی و مقایسه سیستم های جایگزین پِی پَل چه مسائلی را باید مد نظر قرار دهیم؟

جایگزین مناسب برای شما و کسب و کارتان بسته به نوع نیازتان متفاوت خواهد بود. با این وجود توجه به چند مسئله کلی برای همه افراد با هر نوع نیازی حائز اهمیت است:

مقدار کارمزد هر تراکنش
مقدار کارمزد ماهیانه
امکان پس انداز پول
امکان ارتباط با مشتریان بین المللی
قابلیت هماهنگ سازی با سرویس های دیگر
قابلیت هماهنگ سازی با کسب و کار شما

در پایان
ده ها جایگزین برای پی پَل موجود است که هر کدامشان نقاط ضعف و قوتی در مقایسه با پِی پَل دارند. اتخاذ تصمیم نهایی در این زمینه نیازمند تحقیق و درک نیاز شما یا کسب و کارتان است.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

2 دیدگاه

    • نویسنده
      سلام و عرض ادب. تقریبا تمام شرکت ها از قوانین دولت آمریکا تبعیت میکنن و به طبع با ایران مشکل خواهند داشت. در صورت لزوم میتونید با ما در تماس باشید تا پرداخت های ارزی شما رو بدون ریسک انجام بدیم

درباره ما

در سکه و صراف نگار میتوانید با خیالی آسوده و به دور از استرس به مبادلات ارزی خود و همینطور خرید کالا و دریافت کارتهای بین المللی بپردازید. ما در سکه و صراف نگار این زمینه را برای شما محیا کرده ایم تا بتوانید از دو روش حضوری و اینترنتی فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

طراحی و گرافیک، طراحی سایت، طراحی بسته بندی

اولین چیزی که پس از انتخاب یک کالا در فروشگاه‌ ها به چشم می‌خورد طراحی بسته بندی آن کالا است؛ همانطور که می‌دانید طراحی محصول و نوع بسته بندی آن می تواند تاثیر شگرفی در میزان فروش کالاها داشته باشد…

برای انجام پروژه های طراحی خود با ما در ارتباط باشید

برای دریافت اخبار بیشتر، ایمیل خود را برای ما ارسال کنید.

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.