قدرت خرید یک دلار در سال ۱۹۵۰

۵ کالایی که در سال ۱۹۵۰ با یک دلار می شد خرید کرد. در سال ۱۹۵۰ شما می توانستید با ۷ هزار و ۳۵۴ دلار صاحب یک خانه، با هزار و ۲۸۰ دلار خودرو فولکس واگن و با ۶۰۰ دلار وارد دانشگاه شوید. شاید با دیدن این قیمت ها فکر کنید که در آن زمان […]

۵ کالایی که در سال ۱۹۵۰ با یک دلار می شد خرید کرد.

در سال ۱۹۵۰ شما می توانستید با ۷ هزار و ۳۵۴ دلار صاحب یک خانه، با هزار و ۲۸۰ دلار خودرو فولکس واگن و با ۶۰۰ دلار وارد دانشگاه شوید. شاید با دیدن این قیمت ها فکر کنید که در آن زمان همه چیز خیلیرارزان بوده ، اما باید بدانید که میانگین درآمدسالانه خانوارها ۴ هزار و ۲۳۷ دلار بوده است.کمترین حقوق کار ساعتی ۷۵ سنت بوده است و شغل های دولتی یا صنعتی حقوقشان ساعتی یک دلار و ۵۰ سنت بوده است.

در مقایسه با امروز، با یک دلار می توانستند موارد زیر را بخرید:

۱. ۴ گالن گاز

هر گالن گاز در آن رمان ۲۷ سنت بوده و در واقع ۴ گالن گاز حدود یک دلار و ۸ سنت ارزش داشت. اما اگر با ارزش پول امروز مقایسه کنیم هر گالن آن زمان دو دلار و ۱۴ سنت برای مشتری ها هزینه داشته است. این قیمت در مقایسه به ۲ دلار و ۴۵ سنت ۲۰۱۵ فقط ۳۱ سنت فرق دارد.

۲.یک پوند قهوه

در آن زمان می توانستید کالاهای خانگی را با قیمت کمتر از یک دلار خریداری کنید. در حالی گه ۲ پاکت اسپاگتی ۲۷ سنت بوده ، قهوه در آن زمان یکی گران ترین مواد خوراکی محسوب می شد که به قیمت ۷۹ سنت به فروش می رسید.

۳. چهار کتاب

شما می توانستید با ۲۵ سنت کتاب بخرید.

۴.دو بلیت سینما

در سال ۱۹۴۸ میانگین بلیت سینما حدود ۳۶ سنت بود و در سال ۱۹۵۴ قیمت بلیت ۴۹ سنت شد. در سال ۲۰۱۵ بلیت سینما ۸ دلار و ۴۳ سنت بوده است.

۵.نیم دوجین بسته سیگار

یک بسته سیگار در ۱۹۵۰ حدود ۱۵ سنت بوده که به پول امروزه ۱.۴۹ دلار می شود. به عبارتی ۶ بسته سیگار حدود ۹۰ سنت هزینه داشته است.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

همکاران ما
bank bank bank bank bank bank