کف قیمت مسکن شکست؟

گروه مسکن، نورا حسینی: اگر خریداران مسکن در نیمه دوم سال گذشته کمتر در بازار به آپارتمان‌هایی برمی‌خوردند که قیمت فروش آنها زیر ۲ میلیون تومان است. این روزها تعداد فایل‌هایی که قیمت هر متر مربع آن زیر ۲ میلیون برای فروش گذاشته شده، افزایش یافته است. به گفته یکی از مشاوران املاک جنوب شرق […]

گروه مسکن، نورا حسینی: اگر خریداران مسکن در نیمه دوم سال گذشته کمتر در بازار به آپارتمان‌هایی برمی‌خوردند که قیمت فروش آنها زیر ۲ میلیون تومان است. این روزها تعداد فایل‌هایی که قیمت هر متر مربع آن زیر ۲ میلیون برای فروش گذاشته شده، افزایش یافته است.

به گفته یکی از مشاوران املاک جنوب شرق تهران در منطقه ۱۵، اوایل سال جاری قیمت آپارتمان‌های نوساز این منطقه به متری ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده بود و برخی مالکان برای آپارتمان‌های نوساز خود تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در هر متر مربع نرخ‌گذاری کرده بودند. اما حالا قیمت این منطقه به کمتر از ۲ میلیون رسیده است.

به طور مثال آپارتمانی ۵۱ متری در محله خواجه نظام که یک سال از عمر بنای آن می‌گذرد متری یک میلیون و ۹۶۰ هزار تومان به فروش رفت یا در محله خلیج‌فارس آپارتمانی ۶ ساله متری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش رفته است. در محله مطهری که در منطقه ۱۵ واقع است آپارتمانی ۸ ساله در مجتمع مسکونی سجادیه متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رفت. با وجود کاهش قیمت‌ها در چند ماه اخیر هنوز هستند مالکانی که حاضر نشده‌اند از قیمت‌های پیشنهادی خود که بالاتر از نرخ میانگین منطقه است کوتاه بیایند. به گفته یکی از مشاوران املاک برخی از فایل‌های فروش عمرشان به دو سال رسیده و هنوز مالک حاضر به کاهش قیمت نشده است و مشاوران املاک هم چندان تلاشی برای فروش این واحد‌های مسکونی نمی‌کنند.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

همکاران ما
bank bank bank bank bank bank