آزادسازی قیمت بنزین از ویژه خواری ها جلوگیری خواهد کرد

ابوذر ندیمی در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی ایرنا، با اشاره به اقدام اخیر دولت در تک نرخی کردن قیمت بنزین، افزود: پرداخت یارانه و بازتوزیع کمک های جبرانی به مردم در واقع با هدف آزادسازی قیمت برخی کالاهای اساسی از جمله سوخت صورت می گیرد. وی با تاکید بر اینکه در سال […]

ابوذر ندیمی در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی ایرنا، با اشاره به اقدام اخیر دولت در تک نرخی کردن قیمت بنزین، افزود: پرداخت یارانه و بازتوزیع کمک های جبرانی به مردم در واقع با هدف آزادسازی قیمت برخی کالاهای اساسی از جمله سوخت صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در سال جاری دولت با ۴۶ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است، دیر اقدام کردن دولت در آزادسازی قیمت بنزین را قابل تامل دانست و اظهار داشت: به هرحال دولت مکلف است با روش هایی از جمله آزادسازی قیمت برخی اقلام اساسی این مبلغ را جبران کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه، مطابق با قانون هدفمند سازی یارانه ها تا سال ۱۳۹۴ بایستی قیمت کلیه حامل های انرژی در داخل کشور به ۹۰ درصد فوب خلیج فارس برسد، گفت: اقدام اخیر دولت در قالب فاز سوم هدفمندسازی یارانه ها به منظور حمایت هرچه بیشتر از بخش های تولید و سلامت کشور صورت گرفته است.

وی با اشاره به اعلام آزادسازی قیمت بنزین به لیتری ۱۰۰۰ تومان از سوی دولت، افزود: قیمت بنزین نیز بعنوان یکی از فرآورده های سوختی در سال پنجم اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها (۱۳۹۴)، باید به ۹۰ درصد فوب خلیج فارس برسد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه، هر تن بنزین معادل ۱۳۵۱ لیتر بنزین است و هر لیتر فرآورده بنزین در بازار خلیج فارس با قیمتی معادل ۵۰ سنت معامله می شود، افزود: در حال حاضر با احتساب ارز آزاد قیمت بنزین در بازار خلیج فارس ۱۶۵۲ تومان و براساس نرخ ارز مبادله ای نیز حدود لیتری ۱۴۲۸ تومان است.

وی با اشاره به آنکه، حداقل ۵۰ درصد ناوگان تاکسیرانی و وانت بارها با وجود استفاده از سهمیه بنزین دولتی خودروهای خود را خوابانده و سهمیه خود را بصورت آزاد می فروختند، افزود: آزادسازی قیمت بنزین این گروه را به چرخه کار باز خواهد گرداند.

ندیمی با تاکید براینکه حداقل ۵۰ درصد افزایش قیمت حامل های انرژی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مردم بازتوزیع خواهد شد، یکی از مزایای آزادسازی قیمت فرآورده های نفتی را جلوگیری از قاچاق سرسام آور ثروت ملی به کشورهای همسایه دانست.

وی در خصوص اینکه، آیا اقدام اخیر دولت در آزادسازی قیمت بنزین باعث ایجاد موج گرانی در جامعه خواهد شد یا خیر نیز بابیان اینکه، البته اقتصاد کشور در حال حاضر در شرایط رکود قرار دارد، اضافه کرد: دولت باید مراقب اوضاع باشد و از طریق سازمان های تعزیرات حکومتی و حمایت از حقوق مصرف کننده با هرگونه افزایش قیمت بی ضابطه شدیدا برخورد کند.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

همکاران ما
bank bank bank bank bank bank