تخلیه جو کاهشی بازار ارز و سکه

گروه بازار پول: دوشنبه روز معکوس شدن روند کاهشی دلار و سکه بود. در سومین روز هفته سکه بهار آزادی با ۱۳‌هزار تومان افزایش تا قیمت ۹۹۵ هزار تومان و شاخص بازار ارز با ۲۵ تومان رشد تا نرخ ۳۴۳۵ تومان بالا رفت. افزایش دلار بیشتر در نتیجه تخلیه هیجان کاهشی بازار و آغاز دوباره […]

گروه بازار پول: دوشنبه روز معکوس شدن روند کاهشی دلار و سکه بود. در سومین روز هفته سکه بهار آزادی با ۱۳‌هزار تومان افزایش تا قیمت ۹۹۵ هزار تومان و شاخص بازار ارز با ۲۵ تومان رشد تا نرخ ۳۴۳۵ تومان بالا رفت. افزایش دلار بیشتر در نتیجه تخلیه هیجان کاهشی بازار و آغاز دوباره خریدهای ارزی بود، روندی که از آخر وقت یکشنبه شروع شده بود. رشد دلار قیمت سکه را هم تحت‌تاثیر قرار داد و بهای این کالای گران‌بها یک کانال قیمتی بالا آمد. هر گرم طلا نیز روز دوشنبه با۱۱۴۰ تومان افزایش به بهای ۱۰۰هزار و ۲۹۰تومان رسید.

رکورد ۱۴ روزه دلار
در سومین روز هفته حجم معاملات و دامنه تحرکات بازیگران غیررسمی بیشتر از ۲ هفته گذشته بود. روز دوشنبه دلار معاملات خود را با قیمت ۳۴۱۰ تومان آغاز کرد که تغییری نسبت به روز یکشنبه نداشت. با این وجود، پس از گذشت زمان کمی از شروع بازار، دلار در مسیر افزایشی قرار گرفت و تا ساعت ۳ بعداز ظهر بهای این ارز تا ۳۴۳۵ تومان بالا رفت. این افزایش در حالی صورت گرفت که شاخص بازار ارز از تاریخ ۱۲ بهمن رشدی را تجربه نکرده و بهای دلار ظرف هفت روز ۵۵ تومان از ارزش خود را از دست داده بود. از سوی دیگر رشد روز دوشنبه بالاترین نوسان افزایشی دلار در ۱۴ روز گذشته بود. برخی از فعالان «تخلیه هیجان کاهشی روز یکشنبه» و «آغاز خریدهای ارزی معامله‌گران غیررسمی» را از عوامل افزایش دلار عنوان کرده‌اند. به گفته آنها در دومین روز هفته خوش‌بینی نسبت به توافق هسته‌ای در بازار بالا بود و همین عامل جوی روانی را ایجاد کرد، جوی که بیشتر بازیگران بازار را به سمت فروش ارز خود سوق داد، اما در ساعت پایانی روز یکشنبه از هیجان کاهشی دلار کاسته و خریدهای ارزی آغاز شد، عاملی که در بازار روز دوشنبه ادامه یافت و قیمت را ۲۵ تومان افزایش داد تا بخشی از افت یک هفته اخیر جبران شود.

افزایش نوسانات سکه
در بیستمین روز بهمن‌ماه بهای سکه مانند همیشه تحت‌تاثیر دو عامل اونس و دلار قرار داشت و روند افزایشی این دو کالا باعث رشد یک کانالی قیمت سکه شد. روز دوشنبه هر سکه بهار آزادی به بهای ۹۹۵ هزار تومان معامله شد که افزایش ۱۳ هزار تومانی نسبت به روز یکشنبه داشت تا سکه بالاترین قیمت خود را در هفته جاری ثبت کند.
دامنه نوسانات سکه از تاریخ ۱۵ بهمن ماه بالا رفته و تغییرات این کالای باارزش پس از این تاریخ همواره بیشتر از ۵ هزار تومان بوده است. در اولین روز هفته جاری سکه تغییر قیمت ۲۴ هزار تومانی را تجربه کرده بود، نوسانی که بیشترین میزان تغییر کاهشی نرخ فروش سکه در ۱۴ ماه گذشته بود. در واقع در روزهای اخیر تغییرات بهای دلار و اونس، سکه را نیز تحت‌تاثیر قرار داده است. روز دوشنبه بهای اونس تا ساعت ۳ بعدازظهر ۵/ ۰ درصد افزایش پیدا کرد و وارد محدوده ۱۲۴۰‌دلار شد پس از آن رشد ۹/ ۰ درصدی‌دلار به رشد بیشتر سکه کمک کرد. دلار تا ساعت ۲ بعدازظهر به قیمت ۳۴۴۰ تومان رسید. پس از این ساعت، بهای دلار تحت‌تاثیر عرضه ارز شماری از صرافی‌های بانک‌ها ۵ تومان کاهش یافت؛ ولی قیمت فروشندگان سکه روی همان نرخ ۹۹۵ هزار تومان باقی ماند.

Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/859956/#ixzz3Rdw3ygrf

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

همکاران ما
bank bank bank bank bank bank