حواله ارزی یا حواله سوئیفت یا حواله تی تی:

حواله ارزی و یا حواله بانکی یکی از مطمئن ترین روش هایی است که با آن می توان هر مبلغی و با ۱۳۰ ارز بین المللی را مستقیما به حساب بانکی شخص حقیقی و یا حقوقی در کشور های مختلف و کلیه بانک های معتبر ارسال کرد. اگر شما فردی هستید که می خواهید برای افراد مختلف مبالغی را مستقیما به حساب بانکی شان واریز نمایید و حواله ارزی انجام نمائید، می توانید از حواله تی تییا حواله سوئیفت استفاده کنید.
یکی از مزیت های حواله تی تی عدم محدودیت آن می باشد. شما می توانید به عنوان مثال برای حواله ارزی بابت خرید ملک و یا برای ارسال حواله برای سرمایه گذاری و اخذ ویزا از حواله تی تی استفاده نمایید.
اما باید برای ارسال حواله ارزی با مبالغ بزرگ ، مدارک لازم را ارسال کنید تا بتوانید تایید کنید که منبع پول چیست و همچنین دلیل ارسال حواله تی تی مورد نظر چیست و قرار است در چه جایی استفاده شود. حواله تی تی معمولا طی ۲-۳ روز کاری ارسال و به حساب فرد مورد نظر واریز می شود. دراین میان مبالغی به عنوان کارمزد دریافت می گردد که با مشخص شدن مبلغ و حساب ، محاسبه می گردد. این روش از روش ارسال حواله معمولی سریع تر است و همچنین می توانید همراه با ارسال مبلغ ، یک پیام هم برای دریافت کننده مبلغ بفرستید.
باید دقت داشت که ارسال حواله تی تی با ریسک هایی هم روبرو خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که نام فرد گیرنده را به اشتباه وارد نمایید ، مبلغ شما برای فردی با مشخصات تعیین شده توسط شما ارسال می شود ، اما فرد گیرنده نمی تواند آن را دریافت کند و همچنین امکان بازپس گیری مبلغ وجود ندارد. بنابراین در هنگام پر کردن فرم مریوطه دقت لازم را به عمل آورید. به حواله تی تی ، حواله سوییفت (SWIFT) هم می گویند. به این دلیل که در هنگام ارسال ، باید کد سوییفت بانک مقصد موجود باشد.

کد های لازم برای حواله ارزی TT

این نکته  را در نظر داشته باشید که جهت ارسال حواله به کشور های مختلف کد های متفاوتی نیاز دارید.

 • جهت ارسال حواله TT به انگلستان باید از بانک مقصد Sort Code را دریافت کنید.
 • اگر بانک مقصد شما امریکا می باشد جهت دریافت کدی به نام Routing Number و از طریق این وب سایت اقدام کنید.
 • ارسال حواله به کشور هند نیز نیازمند کد IFSC است  که از طریق این وب سایت قابل دریافت است .
 • برخی حساب های کانادا ، نیازمند کد Transit هستند. اطلاعات کاملی درباره بانک های کانادا را می توانید در این سایت بیابید.
 • در آخر می توان به کد سوئیفت اشاره کرد که می توانید از طریق وب سایت سوییفت به دست آورید.
 • هچنین اگر نیاز به بدست آوردن شماره حساب فرد گیرنده برای ارسال حواله تی تی یورویی  دارید از این وبسایت می توانید کد IBAN  را به دست آورید.

  ارسال حواله تی تی

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

15 دیدگاه

 • با سلام . من می خواهم مبلغ ۲۰۰ دلار امریکا  که مربوط به هزنیه چاپ مقاله است را از طریق swift به هند حواله کنم  . اما می خواهم در قسمت عنوان فرستنده نام دانشگاه ازاد اسلامی ،محل تحصیل بنده ذکر شود . می خواستم بپرسم که ایا نیاز است تا مدارکی را در این زمینه ارائه دهم ؟ و اینکه هزینه که صرافی شما دریافت می نماید چقدر است ؟
  • نویسنده
   با سلام شما در توضیحات حواله میتوانید ذکر کنید .احتیاجی به مدارک نیست فقط شما در هنگام پر کردن فرم توضیحات خودتون را به صورت مختصر در قسمت توضیحات اعلام می فرمایید همچنین شما میتوانید برای بررسی های بیشتر با کارشناسان فروش در ارتباط باشید .ولی به صورت معمول برای حواله بانکی بین ۴۰تا ۵۰ دلار کارمزد دریافت میشود.
  • نویسنده
   با سلام معمولا برای ارسال حواله بانکی بین ۴۰ تا۵۰ دلار کارمزد دریافت میشود .اما با توجه به بالا بودن مبلغ شما در صورتی که با کارشناسان فروش ما هماهنگی فرمایید کارمزد برای شما کسر میگردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعت اداری با تلفن های دفتر و در ساعات غیر اداری شما میتوانید با شماره پشتیبانی سوالات خود را مطرح فرمایید..
  • نویسنده
   با سلام این امکان برای شما وجود دارد . شما می بایست از یکی از روش های انتقال از قبیل وسترن یونیون،بانکی،پی پال وجه خود را به یکی از حساب های ما در سایر کشورها ارسال نمایید و پس از این جابه جای این مجموعه ارز انتقالی شما را خریداری کرده و معادل ریالی آن را به حساب بانک ملی شما واریز می نماید . با تشکر از حسن انتخاب شما
 • با سلام . بنده ساکن ایتالیا هستم و می خواستم بدونم چگونه امکان دارد از ایران به حساب بانکی ام پول واریزکنند و مبلغ کارمزد همان ۴۰تا ۵۰ دلار می باشد؟ (البته من مجبورم تمام کارهای اینترنتی مربوط به تکمیل فرم آنلاین شما را اینجا انجام بدم و فقط در ایران مبلغ پول را به حساب شما واریز کنند). با تشکر
 • با سلام و تقدیم احترام برای انتقال حدود ۷۵۰۰ یوروی شرکتی از کره به ایران توسط حساب بانکی یکی از صرافی های تهران (در بانکی در هنگ کنگ)، علی رغم اینکه شرکت فرستنده در همان بانک مبدا کارمزد پرداخت کرده بود علی ایحال از حواله دریافتی ۲۰ یوروی دیگر کسر شده بود. از طرفی در روزی که فروش حواله ۴۰۷۲ توان بود صرافی مربوطه هر یورو را ۴۰۱۰ تومان از بنده خریداری کرد. می خواست بدانم ۱- پرداخت مجموعاً ۷۵۰۰۰۰ توان معادل ۱۸۳ یورو برای انتقال ۷۵۰۰ یورو علاوه بر کارمزدی دریافت شده در مبدا طبیعی است یا خیر؟ ۲- آیا اختلاف خرید و فروش یوروی حواله ای به مبلغ ۶۰ تومان برای هر یک یورو صحیح می باشد یا خیر؟ از راهنمایی شما خیلی متشکرم. محمدی
  • نویسنده
   با سلام کسر کارمزد عادی و روال بانکی است جهت دریافت بانک و دوبانک هم نام مهم نیست از نظر شرایط قیمت گذاری هر صرافی بابت خرید حواله نرخ خاص خودش را دارد و با نرخ اسکناس فرق دارد
 • سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم کمترین مقدار T/T چقدر است؟ مثلا من می توانم ۱۰ دلار به چین T/T کنم و هزینه آن حدودی چقدر میشه؟  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. 

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.