حواله ارزی یا حواله سوئیفت یا حواله تی تی:

حواله ارزی و یا حواله بانکی یکی از مطمئن ترین روش هایی است که با آن می توان هر مبلغی و با ۱۳۰ ارز بین المللی را مستقیما به حساب بانکی شخص حقیقی و یا حقوقی در کشور های مختلف و کلیه بانک های معتبر ارسال کرد. اگر شما فردی هستید که می خواهید برای افراد مختلف مبالغی را مستقیما به حساب بانکی شان واریز نمایید و حواله ارزی انجام نمائید، می توانید از حواله تی تییا حواله سوئیفت استفاده کنید.
یکی از مزیت های حواله تی تی عدم محدودیت آن می باشد. شما می توانید به عنوان مثال برای حواله ارزی بابت خرید ملک و یا برای ارسال حواله برای سرمایه گذاری و اخذ ویزا از حواله تی تی استفاده نمایید.
اما باید برای ارسال حواله ارزی با مبالغ بزرگ ، مدارک لازم را ارسال کنید تا بتوانید تایید کنید که منبع پول چیست و همچنین دلیل ارسال حواله تی تی مورد نظر چیست و قرار است در چه جایی استفاده شود. حواله تی تی معمولا طی ۲-۳ روز کاری ارسال و به حساب فرد مورد نظر واریز می شود. دراین میان مبالغی به عنوان کارمزد دریافت می گردد که با مشخص شدن مبلغ و حساب ، محاسبه می گردد. این روش از روش ارسال حواله معمولی سریع تر است و همچنین می توانید همراه با ارسال مبلغ ، یک پیام هم برای دریافت کننده مبلغ بفرستید.
باید دقت داشت که ارسال حواله تی تی با ریسک هایی هم روبرو خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که نام فرد گیرنده را به اشتباه وارد نمایید ، مبلغ شما برای فردی با مشخصات تعیین شده توسط شما ارسال می شود ، اما فرد گیرنده نمی تواند آن را دریافت کند و همچنین امکان بازپس گیری مبلغ وجود ندارد. بنابراین در هنگام پر کردن فرم مریوطه دقت لازم را به عمل آورید. به حواله تی تی ، حواله سوییفت (SWIFT) هم می گویند. به این دلیل که در هنگام ارسال ، باید کد سوییفت بانک مقصد موجود باشد.

کد های لازم برای حواله ارزی TT

این نکته  را در نظر داشته باشید که جهت ارسال حواله به کشور های مختلف کد های متفاوتی نیاز دارید.

  • جهت ارسال حواله TT به انگلستان باید از بانک مقصد Sort Code را دریافت کنید.
  • اگر بانک مقصد شما امریکا می باشد جهت دریافت کدی به نام Routing Number و از طریق این وب سایت اقدام کنید.
  • ارسال حواله به کشور هند نیز نیازمند کد IFSC است  که از طریق این وب سایت قابل دریافت است .
  • برخی حساب های کانادا ، نیازمند کد Transit هستند. اطلاعات کاملی درباره بانک های کانادا را می توانید در این سایت بیابید.
  • در آخر می توان به کد سوئیفت اشاره کرد که می توانید از طریق وب سایت سوییفت به دست آورید.
  • هچنین اگر نیاز به بدست آوردن شماره حساب فرد گیرنده برای ارسال حواله تی تی یورویی  دارید از این وبسایت می توانید کد IBAN  را به دست آورید.

  ارسال حواله تی تی