مانی‌گرم (MoneyGram) شرکتی است که درسال ۱۹۴۰ میلادی در امریکا بنیادگذاری شده و هم اکنون پس از شرکت وسترن یونیون دومین شرکت در زمینه جابجایی شتابان پول در سراسر جهان می باشد. دفتر مرکزی این شرکت در دالاس تگزاس مستقر بوده، در بیش از ۲۰۰ کشور فعالیت داشته و دارای ۳۴۷۰۰۰۰ نمایندگی در سراسر جهان می باشد. حواله ارزی مانی‌گرم نیز گونه ای حواله فرد به فرد است. به این روش که فرستنده از یکی از شعبه های این شرکت اقدام به ارسال پول به گیرنده در نقطه ای دیگر از جهان می کند و شخص، تنها با نمایاندن مدرک شناسایی و در همان لحظه توانا به دریافت پول فرستاده شده می باشد. این روش بیشتر برای مواردی بکار گرفته می شود که گیرنده وجه دارای حساب بانکی نبوده و یا هر چه سریعتر باید وجه مورد نظر را دریافت کند. از جمله خدمات دیگر مانی‌گرم می توان به پرداخت حواله و قبوض در هر کشوری اشاره کرد که با این روش دیگر نیازی به حضور خود شخص پرداخت کننده نیست.
با توجه به عدم حضو این شرکت در میهن عزیزمان ایران، سکه و صراف نگار توانسته با ایجاد بستری امن و کارگزاری های متعدد این خدمت ارزشمند را برای هموطنان عزیزمان محیا سازد
ویژگی های مانی گرام:

در حال حاضر کمپانی آمریکایی – بین المللی مانی گرام با داشتن بیش از ۳۳۴۰۰۰ نمایندگی در ۲۰۰ کشور دنیا، دومین کسب و کار بزرگ جهان در صنعت نقل و انتقال پول است و این قابلیت را برای مشتریان خود ایجاد کرده تا در کمتر از چند ثانیه به هر نقطه از دنیا ، هر مبلغی که مایلند برای دوستان و نزدیکان خود را ارسال کنند.

سرعت: از مزیت های برجسته کمپانی مانی گرام، ارسال سریع ارز به اقصی نقاط دنیا است.

در دسترس: حضور افراد و نمایندگی های کمپانی مانی گرم در اکثر نقاط جهان به همراه وب سایت های پشتیبانی کننده با ۲۷ زبان دنیا، دسترسی به مانی گرام را برای بسیاری از مشتریانش تسهیل کرده است.

اگر مایلید از دفاتر مانی گرام در کشورهای مختلف اطلاعات بیشتری داشته باشید ، می توانید از لینک زیر استفاده کرده و با وارد کردن نام شهر و کشور مورد نظرتون، جستجو کنید.

http://global.moneygram.com/Documents/locator-map.html

ساده: برای ارسال یا دریافت وجه از طریق مانی گرام نیازی به داشتن اطلاعات بانکی یا شماره حساب برای دریافت کننده یا ارسال کننده وجه نیست و اطلاعاتی جزئی مانند نام و آدرس پستی کفایت می کند. با احتساب این نقطه نظر وجه ارسالی مشمول قوانین دست و پاگیر بانکهای رابط نخواهد شد و مستقیما برای دوست یا مشتری شما ارسال می شود.

آنلاین: علاوه بر انتقال آنی ارز توسط این سیستم، کلیه مراحل انتقال وجه به صورت آنلاین در هر زمان و مکان که دسترسی به اینترنت میسر باشد، توسط گیرنده و فرستنده قابل مشاهده و اسناد آن در سایت مانی گرام قابل ارجاع و استناد است.

نرخ کارمزد: ارسال وجه توسط مانی گرام ، بر مبنای کشور مقصد و مقدار وجه ارسالی متغیر بوده و اما به دلیل سرعت بالا و نداشتن محدودیت های سیستم سنتی بانکی، از کارمزد بالاتری نسبت به آن سیستم برخوردار است که در برخی موارد و با درک عمیق از نیاز مشتری بهترین گزینه است.

محدودیت: کمپانی مانی گرام برای ارسال پول با مبالغ بسیار پایین ( از ۵۰۰ دلار) محدودیتی ندارد و قابل انجام است، اما با توجه به قوانین مانی گرام حداکثر تا سقف ۸۰۰۰ دلار آمریکا در هر تراکنش می توان ارسال کرد

همچنین شما عزیزان برای سهولت در انجام فعالیت های ارزی خود میتوانید از فرم تعبیه شده در همین برگه استفاده نمایید :

[gravityform id=”16″ title=”true” description=”true”]