ادامه تحصیل در بسیاری از دانشگاه های معتبر نیازمند داشتن مدارک خاصی است. به همین خاطر دانشجویان باید در آزمون های مرتبط شرکت کرده و قبول شوند. ثبت نام در  آزمون های بین المللی مستلزم پرداخت هزینه است. لطفا توجه داشته باشید که هر دانشگاهی بنا بر سیاست های آموزشی خود یکی از آزمون های بین المللی را می پذیرد، به همین خاطر پیش از ثبت نام در این آزمون ها باید تحقیقات لازم را از طریق دانشگاه مورد نظر خود به عمل آورده و مطمئن شوید این آزمون مورد پذیرش دانشگاه شما قرار میگیرد.

تعدادی از آزمون های مهم بین المللی:

IELTS:  International English Language Testing System

آزمون آیلتس یکی از آزمون هایی است که در بسیاری از دانشگاه های دنیا مورد پذیرش است، این آزمون به صورت کتبی و شفاهی برگزار شده و دارای چهار مرحله است.

TOEFL: Test of English as a Foreign Language

آزمون تافل یکی از آزمون های معتبر بین المللی است که توسط بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا پذیرفته میشود. البته چند سالی است که بسیاری از دانشگاه های معتبر آزمون IELTS را مرجع قرار میدهند، ولی هنوز این آزمون تافل معتبر بوده و مورد استناد دانشگاه ها هست. این آزمون هم از ۴ بخش تشکیل شده و نمره آن از ۱۲۰ محاسبه میشود.

GMAT: Graduate Management Admission

اغلب دانشگاه ها و کالج هایی که دوره های MBA ، حسابداری، اقتصاد و رشته های مرتبط را برگزار میکنند، آزمون GMAT را به عنوان یک نیازمندی ثبت نام در نظر میگیرند. این آزمون از نمره ۸۰۰ محاسبه میشود.

GRE: Graduate Records Examination

آزمون GRE معمولا برای شرکت در دوره های بالاتر از کارشناسی و یا استخدام در موسسات خارجی مورد استفاده قرار گرفته و برای سنجش اطلاعات عمومی، آگاهی و توانایی ها انجام میشود. این آزمون در سه بخش درک زبانی، درک کمی و درک تحلیلی برگزار میشود.

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

Sarafi Negar

با ما در تماس باشید و برای ما پیغام گذارید، کارشناسان صراف نگار در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.